Aloes i jego działanie na zdrowie

Aloes na oparzenia – sok, liść czy wprost z doniczki?

Aloes to obecnie popularna roślina doniczkowa, która może nam pomagać w leczeniu oparzeń, sok ze świeżego liścia aloesu należy przyłożyć na pęcherz zaraz po tym jak pojawi się tam oparzenie. Aloes ma szerokie zastosowanie w medycynie czy kosmetyce.

Najważniejszą częścią rośliny są zawsze, liście i to właśnie tam będzie można również znaleźć największe ilości dobrych substancji śluzowych, które mogą działać pozytywnie na nasz organizm.

Aloes – jak wygląda?

Aloes posiadać będzie długie oraz zielone liście. Na liściach znajdować się może również szary nalot a po bokach będą między innymi kolce. W środki liści znajduje się zielonożółty sok. kwiaty aloesu są często w kolorze pomarańczowym, żółtym albo czerwonym.

Aloes skuteczny na oparzenia

Aloes to skuteczna roślina na oparzenia. Dlatego właśnie warto będzie uprawiać ją w swoim domu w doniczkach. Jeśli sparzymy się wrzątkiem będzie można właśnie zdecydować się na wykorzystywanie liścia aloesu. należy go przeciąć a ten sok, który będzie znajdował się w środku należy wyciskać na ranę i smarować po niej. Czynność taka musi być potem powtarzana nawet 4-6 razy dziennie.

Leczenie oparzeń

Już po chwili poczujemy ulgę oraz ukojenie a pieczenie będzie znikać. Sok z aloesu będzie również rozwiązaniem dla tych, którzy szukają opcji do ochrony przed bólem oraz rozwijającymi się bakteriami. Dlatego właśnie aloes dość szybko może nam pomagać w gojeniu się ran i przy podrażnieniach skóry. roślina nadaje się do stosowania przy oparzeniach słonecznych.

Aloes – przeciwwskazania

Nie każdy będzie mógł jednak decydować się na stosowanie aloesu. między innymi to taki produkt, który nie może być wykorzystywany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Rośliny nie powinno się również stosować u dzieci poniżej 12 roku życia a także osób, które mają problemy z niedrożnością jelit. Aloes jest dość powszechnie oznaczany jako alergen, dlatego przed jego używaniem trzeba sprawdzić czy nie będziemy na niego uczuleni. Dopiero po tym będzie można go spokojnie stosować w swoim organizmie.