Aloes i jego działanie na zdrowie

Aloes – niezrównany na rany, oparzenia, odmrożenia, odleżyny

Aktywny biologicznie miąższ aloesowy można znaleźć w wielu różnych kosmetykach i suplementach diety. Jest to najbardziej wartościowa forma, ponieważ będzie stabilizowana naturalnie, przez co będzie się zatrzymywać maksymalną ilość składników odżywczych, aminokwasów, witamin, minerałów oraz substancji aktywnych.

Taki aktywny biologicznie miąższ odnosi obecnie wiele efektów w leczeniu czy gojeniu ran różnego pochodzenia. Na terenie Stanów Zjednoczonych przeprowadzone zostały badania, które wykazały, że miąższ aloesowy jest tak samo skuteczny przy leczeniu oparzeń jak penicylina. Co więcej działanie tutaj będzie bardzo szybkie i dlatego zmniejszy się ryzyko pojawienia się mało estetycznych blizn.

Warto także wspomnieć, że im dłużej utrzymuje się stan zapalny tym blizna może być bardziej rozległa. Dlatego aloes jest w czołówce w zakresie produktów służących gojeniu ran po leczeniu wstępnym.

Aloes na rany – jak działa

Pewnie wiele osób się zastanawia jak to wszystko działa. A jest to bardzo prosta sprawa. Miąższ aloesowy posiada w swoim składzie kwas salicylowy oraz antrachinony, które mają działanie przeciwzapalne oraz przeciwdrobnoustrojowe. Odpowiadają za hamowanie namnażania się bakterii, wirusów oraz grzybów. Aloes ponadto ma również liczne składniki bioaktywne, które wnikać będą w głąb nasze skóry i dzięki temu uda się poprawić mikrokrążenie.

Aloes w kosmetykach

Aktywny miąższ będzie działał rozszerzająco na nasze naczynia krwionośne i może regulować odczyn kwasowo – zasadowy skóry. stymuluje podziały komórkowe oraz przyspieszy regenerację tkanek. Aloes ma działanie ściągające, nawilża skórę oraz wpływa łagodząco na ból i świąd. Cudowne właściwości tej rośliny były znane już od czasów starożytnych.

Aloe vera – właściwości

Miąższ aloesu (Aloe vera) charakteryzuje się tym, że działa oczyszczająco, przeciwświądowo i ma charakter nawilżający. Dzięki niemu będzie można leczyć wypryski, oparzenia, odmrożenia, przyspiesza regenerację naskórka. To świetny środek na opryszczkę, gdy czujemy pierwsze symptomy delikatne swędzenie będzie można oderwać niewielką część liścia, dzielimy go na pół i wewnętrzną stroną przykładamy do miejsca, które jest zagrożone pojawieniem się opryszczki. Można także używać wacika, który trzeba nasączyć sokiem. Należy czynność powtarzać co 2-3 godziny aż to swędzenie minie. Podobnie należy robić w zakresie oparzeń wyprysków oraz bąbli.