Poradnik

Aloes na odchudzanie

Czy aloes pomaga nam schudnąć? Rzeczywiście tak będzie. Jeśli spożywamy sok z aloesu na wzmocnienie czy problemy trawienne jednocześnie możemy także chudnąć.

To aloes będzie przyspieszał spalanie i wspomaga oczyszczenie naszego organizmu. Aloes może wspomagać odchudzanie, ponieważ ma unikalne i wszechstronne właściwości. Warto jednak pamiętać, że i sok z aloesu jak i też nalewka z niego to silny, naturalny środek, dlatego nie powinno się go na stałe przyjmować.

Aloes wspomaga metabolizm

Aloes ma działanie przyspieszające przemianę materii. I to o każdy poziom naszego życia chodzi. Począwszy od wzmożenia trawienia, wchłanianie w jelitach na komórkowych przemianach energetycznych skończywszy. Intensywniejsza przemiana materii powoduje też zwiększenie spalania kalorii, więcej będziemy ich potrzebować.

Aloes a odchudzanie

Sok czy nalewka działają również przeczyszczająco, często stosuje je w przypadku zaparć. To działanie aloesu sprawi, że lepiej się oczyszczamy. Zarówno w jelitach jak i też w intensywnej pracujących komórkach będzie mniej toksyn czy niepotrzebnych złogów. Od tego również możemy się w jakieś mirze stać nieco lżejsi. Jeśli dodatkowo pokarm zbyt długo nie będzie zalegał jelitach to mniej składników będziemy przyswajać.

Efektywne odchudzanie

Ale uwaga jest tutaj jedna bardzo istotna. Takie oczyszczenie za pomocą aloesu nie może być nadmiernie aktywne ponieważ zaburzyć można funkcje jelit i w konsekwencji może to powodować zaparcia i wzdęcia. Może się także stać przyczyną zaburzeń przy wchłanianiu. Aloes to silny środek o działaniu leczniczym, dlatego stosujemy go tylko w formie specjalnej kuracji.

Aloesowa kuracja odchudzająca

Wystarczy około dwa tygodnie czy miesiąc, by się oczyścić. Można przeprowadzić ją na wiosnę, ponieważ to taki okres, który właśnie sprzyja oczyszczeniu oraz odnowie. Pijemy sok z aloesu albo nalewkę aloesową. Sok najlepiej zażywać trzy razy dziennie po łyżeczce przed dużymi posiłkami, które będziemy spożywać w ciągu dnia. Nalewkę aloesową najlepiej pić przed najbardziej obfitym posiłkiem w ciągu dnia. Zażywamy nie więcej niż około 25 gram nalewki.